W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Mimo ponad 1,7 mln osób zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nadal co 5 pacjent nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, dlatego tak ważne jest Twoje zaangażowanie!
Radcy prawni oraz aplikanci radcowscy pomagają nie tylko na salach sądowych i nie tylko w sferze prawa. Jako prawnicy i obywatele chcemy angażować się w inicjatywy ważne społecznie i realnie pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Dlatego Izba warszawska dołączyła do Fundacji DKMS i rozpoczęła akcję Wirtualnego Dawcy Szpiku.
Pomimo, że wielu z nas znajduje się już w bazie DKMS, to wciąż za mało by skutecznie walczyć z nowotworami krwi. Dlatego tak ważne jest dotarcie do jak największej ilości osób, które zechcą aktywnie uczestniczyć w tym projekcie zarówno poprzez rejestrację jak i zachęcaniu kolejnych osób do dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych.
Co należy zrobić?
1. Zamów swój bezpłatny pakiet rejestracyjny przez Internet 📁
2. Wypełnij przesłany formularz 📋
3. Pobierz wymaz z wewnętrznej strony policzka 🧪
4. Odeślij pakiet do Fundacji DKMS 📨
5. Wymaz zostanie przebadany – zostaną określone Twoje antygeny zgodności tkankowej, na podstawie których łączony jest Dawca z Pacjentem 🩸
6. Gratulacje, zostałeś aktywnym Dawcą 📑
Ps. W ciągu kilku miesięcy od rejestracji otrzymasz kartę Dawcy szpiku od Fundacji DKMS. Jest to dowód podjęcia świadomej decyzji o chęci niesienia pomocy innym.
Masz inne obawy?
W przypadku innych problemów zdrowotnych mogących wpływać na ryzyko przy oddawaniu szpiku, warto je skonsultować z lekarzem. Możesz nawet nie wiedzieć, że pomimo Twojego schorzenia oddawanie szpiku jest już dla Ciebie dostępne!
Pomimo ponad 1,7 mln osób zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nadal co 5 Pacjent nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, dlatego tak ważne zarówno dla Pacjentów, jak i rozwoju transplantologii jest to, aby kolejne osoby rejestrowały się w bazach Dawców.