Gościem drugiej części wirtualnych warsztatów dla Pacjentów hematologicznych i ich bliskich jest psychoonkolog, dr n. med. Mariola Kosowicz, kierownik Poradni Psychoonkologii Narodowego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Państwowego Instytutu Badawczego. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału, w którym Pani doktor dzieli się swoimi refleksjami na temat psycho-społecznych aspektów życia w dobie pandemii koronawirusa. W powyższym filmie znajdziecie Państwo praktyczne porady jak radzić sobie ze stresem oraz emocjami, które są nieuknione w tej trudnej sytuacji.
Gościem tej części wirtualnych warsztatów dla Pacjentów hematologicznych i ich bliskich jest prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego.
Prof. Krzysztof Tomasiewicz opowiada o SARS-Cov-2 - co wiemy na temat tego wirusa, jakie krążą na jego temat mity, jakie są różnice pomiędzy wirusami a bakteriami i w jaki sposób leczeni są zarażeni Pacjenci.
Gościem tej części wirtualnych warsztatów dla pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich jest prof. dr hab. n. med. Iwona Hus – prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Profesor Iwona Hus jest współautorka zaleceń dla Pacjentów w czasie pandemii koronawirusa. W powyższym filmie możecie się Państwo dowiedzieć, jakie są to zalecenia.
Dowiedz się więcej o procesie rejestracji i wymaganiach wobec Dawców szpiku. Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą i podarować komuś drugą szansę na życie!